7/29/2012

Audrey's Guide to Witchcraft


 
Kniha: Audrey's Guide to Witchcraft

Autor: Jody Gehrman

Díl: první

Série:  název není znám
Jako první bych se chtěla omluvit, že recenzi dávám až teď, ale dřív jsem to prostě nestihla :).

Dlouho jsem si nemohla vybrat knihu do našeho Keep Your Mind Open, protože když se řekne čarodějnice, vždycky mi naskočí Harry Potter a na toho jsme recenze dělaly před rokem. Minulou neděli mi ovšem druhá Nora poslala odkaz na tuto knihu a já jsem se ji rozhodla přečíst.

Audrey je normální sedmnáctiletá holka, která chodí do školy a ráda peče. Vede vcelku klidný život, tedy dokud její máma nezmizí. Najednou se objeví její jednadvacetiletá sestřenka, o které předtím ani nevěděla a tvrdí jí, že její máma se musela postarat o nějakou rodinnou záležitost (upozornění : její máma o své rodině nikdy nemluvila a hlavně od ní odešla, když byla mladá)  To ale pořád není to nejzvláštnější, kolem Audrey se začínají dít divné věci : jedna holka přestane mluvit potom, co si dobírala její nejlepší kamarádku Bridget, Sadie (její sestřenka) naskočí puchýře, když se na ní Audrey naštve a kolem ní vybuchují předměty. Znamená to jen jedno, Audrey je čarodějka, její máma je čarodějka.Také pomalu zjišťuje, že to není tak úplně rodinná záležitost, jako spíš záchrana svět před čarodějem, který používá černou magii. Její máma je jediná, kdo ho může zastavit a Audrey jí chce pomoct.

Největší klad této knížky je asi styl psaní, který je poutavý a i když příběh občas pokulhává, vy přesto čtete, protože vás k tomu kniha vlastně nutí :) (tahle věta sice nedává moc smysl, ale snad mě chápete). Jako největší zápor bych dala občasné chování Audrey. Ta bohužel patří mezi postavy, nad kterými občas protáčíte oči a říkáte si, proč to ta holka proboha dělá. Asi nejvíc mi vadila, když byla kolem Juliana. Nepochopte mě špatně, já jsem ho měla strašně ráda, ale ona se k němu občas, zvláště na začátku, chovala naprosto otřesně a já měla silné nutkání, tyto části přeskočit. Na její obranu, nejspíš je to v rodině, protože její sestra Meg, se chovala stejně strašně, její výstupy byly na pár facek.
Jako svou oblíbenou postavu bych nejspíše označila Sadie. Možná kvůli jejímu oblečení  a těm dvěma koťatům :).

Audrey's Guide to Witchcraft je kniha jako dělaná  na léto. Nenadchne, neurazí a alespoň na pláži zabijete čas :). Kniha končí otevření a musím přiznat, že mě zajímá, jak to všechno dopadne. Tak a teď nadešla chvíle, kdy opravdu nevím, co bych sem měla psát, takže to ještě jednou shrnu. Kniha se mi líbila, i když žádný zázrak to nebyl. Nejvíce jsem si užívala scény mezi Julianem a Audrey (v poslední čtvrtině knihy). Přečtěte si jí, možná jenom kvůli tomu, že si ji na goodreads, můžete přečíst zdarma :)

3 sovičky


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za tvůj komentář! Jsme zvědavé na tvůj názor a jsme rády, že ho s námi sdílíš. Občas se stane,že nejsme schopny odpovědět na všechny komentáře, ale neděste se, všechny komentáře si přečteme a máme z nich radost :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...