O blogu


aneb vše, co by vás mohlo zajímat o blogu

Tumblr_lnvbkykgln1qb83jvo1_500_largeNoras-livres je blog založen v únoru 2011 se záměrem přiblížit čtenářům svět knih, jak jejich recenzemi, tak jejich novinkami a taky, abychom měly místo, kam psát naše postřehy z knih a názory na ně. Autorky má blog dvě, avšak skrývají se pod jedním pseudonymem, Nora Greyová. 

  
Co čteme?
Preferujeme knihy psané ve stylu fantasy, nebo celkově knihy určené pro mladé. Do naších oblíbených knih také patří historické romány či normální romány.

  
V jakém jazyku čteme?
Jak již bylo napsáno, čteme jak v jazyce anglickém, tak českém..

  
Jak nás rozpoznáte?
Naše recenze jsou celkem lehce rozpoznatelné. Nebo alespoň ty nejposlednější. Každý se vyvíjí, i my s našimi recenzemi. Kdybyste v nich stále nenacházeli rozdíl, jedny jsou rozděleny do sekcí (např.), druhé naopak psány jako souvislý text (např.)

  
Kam napsat, pokud na nás máte dotaz či nějakou nabídku?
Nejlehčí možnost je napsat nám otázku do modrého chatovacího okna, které je v pravém menu, pod názvem Máte otázku? Ptej se… Pokud nechcete psát dotaz všem na oči, stačí se obrátit na oficiální mail blogu, verotla@seznam.cz

  
Píšete recenze pro nakladatelství?
Ano, příklady pár takovýchto recenzí máte v menu. Všechny pak naleznete pod štítkem RC review. Pokud máte o naši spolupráci zájem, ozvěte se na výše uvedený mail, verotla@seznam.cz

O recenzích:
Jaké knihy recenzujete?
 Převážně knihy pro mladé, známé v zahraničí jako Young Adult, ale neomezujeme se jediným žánrem. Čteme to, co se nám líbí anotací nebo obálkou, či jakýmkoliv jiným aspektem. Jediné knihy, které nečteme jsou horory.

Typy recenzí (kliknutím na typ recenze se dostanete do její sekce):
 Recenze: Recenze na knihy, které jsme si koupily, nebo dostaly darem. Tyto recenze se soutřeďují převážně na to, jak na nás kniha zapůsobila, jak byla čtivá. Není vždy doplněna obrázky, anotací, informacemi o nakladateli či odkazu na místo, kde se dá kniha zakoupit. Občas obsahují spoilery, na které je ale vždy upozorněno (na začátku recenze, nebo jsou označeny)

Minirecenze: Zkrácená verze recenzí - jsou přehledné, stručné a krátké, na konci vždy obsahují anotaci. Neobsahují informace o nakladateli, počtu stránek nebo obrázky.

RC recenze: Recenze psaná speciálně pro nakladatelství, nebo samotné autory. Obsahují anotaci, obrázky, jsou obsáhlejší, více se soustředí na to, jak je kniha psaná, jak je poutavá, zda-li se v ní objevují chyby. 

Pro čtenáře:
Prosíme Vás jedině o to, abyste respektovali náš názor, stejně jako respektujeme my Váš. Pokud nesouhlasíte, zajisté se to dá vyjádřit slušnou formou - pokud nás budete urážet, slovně napadat či jinak útočit na naši osobu, veškeré komentáře budou bez milosti smazány. Každý má právo na svůj názor. Pokud s námi nesouhlasíte, tento blog nečtěte. Jinak vítáme každého nového čtenáře s otevřenou náručí. 
Anotace za angličtiny jsou vždy naším překladem, proto prosíme abyste je nekopírovali bez zdroje. U českých anotací se jedná vždy o anotaci příslušného nakladetele.
Tumblr_lajs13mtjq1qciek8o1_500_large 
Otázky, které by mohly zajímat čtenáře, blogery:

  
Kde se toho o vás dozvíme víc?
V připravovaném článku About us
Chceme pomoci s blogem, můžeme se Vás zeptat?
Určitě, stačí napsat na stále opakující se mail verotla@seznam.cz s jakýmkoliv dotazem! ;) 

  
Kde najdeme knihy, které doporučujete?
Pod štítkem Doporučuji.

  
Chci si přečíst pouze recenze přeložených českých knih. Jsou nějak odděleny?
Ano, všechny recenze jsou pod štítkem Recenze, recenze na knihy, pouze v českém jazyce, najdete pod štítkem Knihy přeložené do češtiny


  
Chci si zkopírovat anotaci přeloženou vámi. Jsem nějak omezen/á?
Není žádný problém, ale chtěly bychom, aby u článku uveden zdroj, odkud jste anotaci okopírovali a dali nám nějakým způsobem vědět, jestli třeba máte v plánu okopírovat anotaci jednu, nebo víc. 

 

Pokud máte jakýkoliv dotaz ohledně blogu, spolupráce, článků, typů, doporučení, napište na mail verotla@seznam.cz 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...