4/05/2012

Minirecenze : The Night CircusNázev: The Night Circus
AutorErin Morgenstern
Série:  -
Díl:  -
Mé hodnocení: 5 soviček
Průměrné hodnocení na goodreads.com: 4,03 při 30 342 hodnocení
Jazyk: Angličtina
Kladystyl psaní, úžasné popisy jak postav tak cirkusu a určitá uvěřitelnost 
Záporymísty se mi to zdálo zdlouhavé,ale ke konci jsem zjistila proč tam byly ty dlouhé úseky a oproti celku jsou veškeré zápory stejně zanedbatelné
Dojemtato kniha je jedním slovem kouzelná a to myslím ve všech smyslech  tohoto slova
Děj: zamotaný, ale pochopitelný
Postavy:  Celiu a Marca jsem milovala od začátku do konce, nikdy jsem nad nimi nekroutila hlavou, vlastně všechny postavy z cirkusu jsem si zamilovala (hlavně Poppet - závidím jí její červené vlasy)
Žánr Fantasy
Originalitapro mě tato kniha byla velmi originální, něco úplně jiného, jak příběhem, tak stylem psaní
Doporučuji: všem kteří chtějí probudit fantazii a těm, kteří nemají rádi cirkusy
Stojí za pozornost díkyObálce (ta je prostě nádherná)
Původní očekávání: já ani nevím jestli jsem měla nějaké očekávání,spíše ne, takže řekněme, že jsem si myslela, že kniha bude průměrná (tj. 3 sovičky)
Konec: pro mě nečekaný a byla jsem velice zklamaná, že kniha není delší :)
Anotace:
Cirkus přijíždí bez upozornění. Žádné oznámení mu nepředchází. Prostě tu je, i když včera tu nebyl.Uvnitř černobíle pruhovaných stanů se skrývá jedinečný zážitek plný dechberoucích představení. Jmenuje se Le Cirque des Rêves a je otevřen pouze v noci.


Ale v zákulisí probíhá nelítostný souboj - duel mezi dvěma mladými kouzelníky, Celiou a Marce, kteří byli kvůli této hře trénováni již od dětství. Ani Marco ani Celia ovšem netuší, že jenom jeden může vyhrát nebo lépe řečeno přežít a že cirkus je vlastně jenom bojištěm vůle a představivosti. Navzdory tomu se ale Celia a Marco zamilují -jejich láska je hluboká a kouzelná a dokáže ozářit pokoj kdykoliv se jenom dotknou.

Pravá láska nebo ne, hra se musí dohrát a osudy všech jsou zapleteny do této komplikované hry, od účinkujících po návštěvníky. Ti všichni udržují rovnováhu, která je stejně lehce narušitelná jako akrobati nad hlavami.5 komentářů:

 1. Tahle kniha mě velmi přitahuje svou obálkou, která je prostě úžasná :) Tvoje recenze mě jen utvrdila v tom, že je to opravdu něco, co si chci přečíst .)
  Takže už jen počkat na výplatu a hurá na bookdepository! :D:D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já na tu obálku nemůžu přestat zírat :) ...a ano opravdu to stojí za přečtení, doufám že se bude líbit

   Vymazat
 2. Na túto knihu mám žiadanku v knižnici! Už som ju mohla mať prečítanú, keby tí ľudia vracali knihy na čas :D. Veľmi sa na ňu teším, ale ako tak pozerám obal je krajší v origináli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Držím palce ať ji všichni ty lidi před tebou vrací na čas, abys jí mohla mít co nejdřív doma :)

   Vymazat
 3. Už se těšim až v červenci vyjde i v češtině. Hned pro ni letim do knihkupectví ;) :).

  OdpovědětVymazat

Děkujeme za tvůj komentář! Jsme zvědavé na tvůj názor a jsme rády, že ho s námi sdílíš. Občas se stane,že nejsme schopny odpovědět na všechny komentáře, ale neděste se, všechny komentáře si přečteme a máme z nich radost :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...